Części zamienne do wózków widłowych

telefon 91 812 87 14fax 91 812 87 15email email
telefon 91 812 87 14
Strona główna Pytania i Odpowiedzi Do Pobrania O firmie Zapytanie ofertowe Kontakt z nami
Strona główna Oferta Części do wózkówCzęści do zamiatarekCzęści do podnośników koszowych Pytania i Odpowiedzi Do Pobrania O firmie Zapytanie ofertowe Kontakt z nami

Manitou

Manitou to jeden z najważniejszych koncernów światowych, który działa w branży budowy maszyn. Specjalizuje się przede wszystkim w produkcji ładowarek teleskopowych oraz terenowych wózków widłowych, choć zakres produkcji jest znacznie większy. Marka wywodzi się od francuskiego przedsiębiorstwa Braud z Ancenis, które było firmą rodzinną wytwarzającą kombajny, rozsiewacze nawozu, żurawie, betoniarki oraz paszę dla zwierząt od 1890 roku. Jej założycielem był Alexandre Braud.

Manitou

Do II wojny światowej założyciel zdążył zgromadzić sporą liczbę patentów, niestety nie doczekał najlepszych czasów firmy. Działalność przejęła jego żona wraz z synem. W 1953 roku przedsiębiorstwo połączyło się z producentem materiałów budowlanych Faucheux, tworząc Braud & Faucheux. Obecna marka Manitou powstała dzięki pomysłowi syna założyciela, który w 1957 roku wynalazł terenowy wózek widłowy. Powstał na bazie ciągnika rolniczego, którego fotel odwrócono, a na tylnym zawieszeniu zamontowano sterowany hydraulicznie wysięgnik z widłami. Z czasem asortyment zaczął się powiększać o kolejne produkty, a obecna Grupa Manitou obejmuje marki Manitou, Gehl, Mustang, Edge oraz Loc. Produkty, które wychodzą z fabryk Manitou znajdują swoje zastosowanie w budownictwie, rolnictwie, górnictwie, logistyce, gospodarce odpadami, a także w odmiennych gałęziach przemysłu. Główne produkty Manitou, jakie można znaleźć na rynku to wózki teleskopowe stałe i rotacyjne, podnośniki ruchome, wózki widłowe, w tym słynne terenowe, wózki magazynowe, betoniarki oraz ładowarki, w tym miniładowarki.

Strona używa ciasteczka przeglądarki (tzw. cookies)

Dowiedź się więcej Zamknij