Części zamienne do wózków widłowych

telefon 91 812 87 14fax 91 812 87 15email email
telefon 91 812 87 14
Strona główna Pytania i Odpowiedzi Do Pobrania O firmie Zapytanie ofertowe Kontakt z nami
Strona główna Oferta Części do wózkówCzęści do zamiatarekCzęści do podnośników koszowych Pytania i Odpowiedzi Do Pobrania O firmie Zapytanie ofertowe Kontakt z nami

Komatsu - japoński producent maszyn i wózków widłowych

Komatsu to jeden z najbardziej znanych producentów maszyn budowlanych. Globalny koncern, którego historia liczy sobie 90 lat. Firma została założona w japońskiej miejscowości Ishikawa, 13 maja 1921 roku.

Komatsu producent maszyn i wózków widłowych z Japonii

Początkowo zajmowała się produkcją stali oraz specjalistycznych pras do blachy. Zdobywane przez długie lata doświadczenie wykorzystano do budowy gąsienicowych ciągników rolniczych, a od 1947 roku spycharek gąsienicowych. Do oferty następnie dołączyły równiarki drogowe, następnie wozidła przegubowe i sztywnoramowe, a także wózki widłowe. W połowie lat 60tych oferta znów poszerzyła się, tym razem o ładowarki, koparki gąsienicowe i kołowe. W 2001 roku firma wprowadziła do oferty największą spycharkę na świecie - D575. Sześć lat później pojawił się wózek widłowy z napędem hybrydowym, a rok później hybrydowa koparka hydrauliczna, która od 2012 roku dostępna jest także w Europie. Konstrukcja ta wyróżnia się pod względem zdecydowanie mniejszego zużycia paliwa - nawet o 20-30% w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji. Z czasem zaczęły powstawać nowe fabryki. Firma zaczęła wychodzić poza Japonię. Obecnie jej główna siedziba znajduje się w Tokio. Komatsu należy do Komatsu Group i obejmuje jeszcze 183 inne podmioty. W części zakładów powstają między innymi wózki widłowe. Fabryki Komatsu Group poza Japonią znajdują się również w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Szwecji, Norwegii, Rosji, Indonezji, Tajlandii, Indiach oraz Chinach.

Strona używa ciasteczka przeglądarki (tzw. cookies)

Dowiedź się więcej Zamknij