Części zamienne do wózków widłowych

telefon 91 812 87 14fax 91 812 87 15email
telefon 91 812 87 14
Strona główna Pytania i Odpowiedzi Do Pobrania O firmie Zapytanie ofertowe Kontakt z nami
Strona główna Oferta Części do wózkówCzęści do zamiatarekCzęści do podnośników koszowych Pytania i Odpowiedzi Do Pobrania O firmie Zapytanie ofertowe Kontakt z nami

Części zamienne do układów hamulcowych w wózkach widłowych

Części zamienne do układów hamulcowychElementy niezbędne do bezpiecznego korzystania z wózków widłowych. Części konieczne do wymiany przy przeglądach okresowych, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

  • Bębny,
  • Szczęki,
  • Cylinderki,
  • Linki,
  • Okładziny hamulcowe,
  • Hamulce hydrauliczne,
  • Hamulce elektryczne.

Sprawnie działający układ hamulcowy w wózku widłowym zmniejsza ryzyko wypadku

Układy hamulcowe bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo wózka oraz operatora podczas pracy. Wszystkie okładziny, cylinderki, klocki, pompy hamulcowe, szczęki, bębny, dźwignie hamulca ręcznego oraz inne elementy powinny być najwyższej jakości, produkowane przez renomowanych producentów wózków widłowych. Niezwykle ważne jest zatem dokładne sprawdzenie tych części podczas przeglądów okresowych i napraw serwisowych.

Wysokiej jakości części do układów hamulcowych gwarantują maksymalne bezpieczeństwo w trakcie pracy. W wózkach widłowych występują zarówno hamulce pomocnicze (ręczne) jak i zasadnicze, czyli nożne. Aby je skontrolować, należy przeprowadzić kilka podstawowych czynności. Hamulec ręczy musi być zaciągnięty, a kierowca naciskając pedał gazu próbuje ruszyć. Wózek powinien stać w miejscu, natomiast silnik powinien zgasnąć. W przypadku hamulca nożnego trzeba najpierw sprawdzić płyn hamulcowy, a następnie nacisnąć pedał, który nie powinien opaść do końca. Następnie operator rusza wózkiem i ostro hamuje, co powinno spowodować momentalne zatrzymanie się wózka. Równomierność hamowania przetestować można podczas zatrzymywania wózka przy większej prędkości. Jeżeli wszystkie układy działają poprawnie, to pojazd nie będzie ściągany w żadną stronę podczas hamowania. Dobrze działające, oryginalne części do układów hamulcowych zapewnią ich sprawne działanie, a regularne przeglądy utrzymają wózek w dobrym stanie.

Strona używa ciasteczka przeglądarki (tzw. cookies)

Dowiedź się więcej Zamknij